Korduma kippuvad küsimused

Siit rubriigist leiad vastused oma praktilistele küsimustele. Jälgi lehte, sest kohe lisame uusi korduma kippuvaid küsimusi ja praktilisi vastuseid!

Algusaastatel kutsuti seenioreid veteranideks (inglise keeles lühendiga Vets). Veel paar aastat tagasi tunti seenioride tuuri kui Seniors Tour, aga viimastel aastatel kasutatakse vaid sõnapaari Masters Tour. 
Kuna see üleminek on toimunud üsna hiljuti, siis paljudes tekitab uus termin veel segadust nii oma IPIN-i pikendamisel kui ka võistluskalendri otsingul.
Kui sul on IPIN-konto, aga sa ei mäleta parooli, siis ära loo uut kontot, vaid vali võimalus oma parooli uuendamiseks (sisenemisel valik ‘Reset Password’). 
 
IPIN-i aastane pikendamine seenioridele (Masters Tour) on hetkel tasuta, aga pikendamiseks tuleb siiski sooritada (=aktsepteerida) 0$ makse. See süsteemi omapära tuleneb sellest, et varem tuli tasuda 20$ aastamaks ning pole välistatud, et tulevikus muutub see jälle tasuliseks. Süsteemi ühildavuse säilitamiseks kasutataksegi hetkel seda nullmakse variant.
 
Oma profiilile (My Profile) vajutades avaneb alamvalik ‘Subscriptions’. Vaid seenioride turniiridel osalemiseks peab seal olema rida:
Masters Tour           Expiry date:  DD/MM/YYYY              Membership status: Active
 
NB!  ära vali endale ATP tegevmängija (WorldTennisTour Pro membership) liikmelisust (65$) või ratastoolitennise (WheelchairTennis membership) liikmelisust (10$). Mittevajalike liikmelisuste aktiviseerimine võib tühistada sinu seeniortennise valikuvõimaluse.
Loomulikult. See on igati tervitatav, kuna see suurendab tabelite suurust ja seega ka konkurentsi. Põhimõtteliselt on lubatud osaleda kõikides endast nooremates vanuseklassides lisaks omavanustele. 
Soomlased ongi läinud seda teed, et vanuseklassid on grupeeritud kolmeks või neljaks ja need peetakse erinevatel nädalavahetustel erinevates linnades. Nii tekib inimestel valikuvabadus: kas osaleda kõigil või ainult sinule kõige paremini sobival ajal ja kohas.
Tavaliselt võimaldab osavõtumaks osaleda kolmes erinevas mänguliigis, aga see ei ole limiteeritud vaid variandiga: üksik, paar ja sega. Vabalt võib osaleda üksikmängus ühes vanuseklassis ja paarismängus kahes erinevas vanuseklassis.
Rahvusvaheliste seenioride tennisevõistluste kalender on saadaval ITF Masters Tour lehel, järgneval lingil: 

Kui oled oma iPIN kontoga seotud salasõna unustanud, siis ära muretse! Saad oma salasõna taastada lihtsalt ja mugavalt, klikates sellel  lingil.

Palun ära loo uut kontot, kuna uuel profiilil puudub juurdepääs sinu varasematele mängude ajaloole. Taastades salasõna, saad säilitada oma konto terviklikkuse ning juurdepääsu oma väärtuslikule mänguajaloole.

Kui sa oled endale tellinud iPIN-i parooli Reset Password abil, siis ei tohi sa jooksvat iPIN-i sisselogimise sessiooni lõpetada (s.t. lahti olevat veebilehitseja akent sulgeda), kuna sinule saadetud uus parool on seotud vaid selle sessiooniga. Uus parool tuleks vastu võtta veebilehitseja  teises aknas ja seejärel sisestada see esimeses aknas.
Uue sisselogimise alustamine ilma parooli vahetamata tähendaks uue parooli tellimist.
Esmalt arvutatakse mitu punkti on 30% sinu olemasolevatest rankingupunktidest. Iga samm madalamasse vanusegruppi vähendab sinu punktisummat täpselt selle leitud summa võrra.
Näit. kui mul on M60 vanusegrupis 1110 rankingupunkti, siis 30% sellest on 333 punkti. Kui ma sooviksin mängida M55 vanusegrupis, siis arvestatakse mulle 1110-333=777 punkti. Kui aga sooviksin osaleda M50 vanusegrupis, siis arvestatakse mulle 1110 – (2*333) = 444 punkti.
ITF nimetab neid uusi arvutatud punkte Combined Points.

Kasulik info igale mängijale

JUHEND

MIN kood

Eesti tennisemängijate litsentseerimise
koodi loomine

Vaata juhist
JUHEND

iPIN kood

ITF poolt korraldatud
võistlustel osalemiseks vajaliku koodi loomine

Vaata juhist
ETL

Eesti Tennise Liit

Tutvu liidu tegemistega ja
Eesti
võistluskeskkonnaga

Vaata
ITF

ITF Masters Tour Kalender

Vaata rahvusvahelisi
turniire

Vaata