Toimunud! Soome seeniorliiga: M65  Kalev vs HLK 3:0

M65  Kalev vs HLK 3:0

Laupäeval, 28.10 pidasime Tondi Tennisekeskuses oma avamängu M65-sarjas möödunud hooaja meistri HLK (Helsingin Lawn-Tennis Klubi) vastu.

See klubi on meile alati olnud raske vastane: 2018/19 võitsime neid Rocca-al-Mare hallis 2:1, 2019/20 võitsime Tali hallis 2:1, 2021/22 kaotasime vastaste koduhallis 0:3 ja Talis peetud play-offi finaalis 1:2. Kevadel 2023 võitsime HLK-d Laagri Tennisekeskuses 3:0.

HLK on pika pingiga ja väga hästi balanseeritud klubi ehk neil leidub nii häid üksik- kui ka paarismängijaid.

Nende tippmängijaks on Martin Björnström (tugevushinnang B3, 26), kes kaks hooaega tagasi ei kaotanud oma vanuserühmas ühtegi mängu ning seenioride meeskondlikul MM-il tegi hämmastava debüüdi (8 võitu 8 mängust). Martin on tulnud igas vanuserühmas vähemalt korra Soome meistriks.

Sageli on Martini finaalide vastaseks Soome meistrivõistlustel olnud Jouko Petäjä (C1, 23). Hästi mängivad üksimängu ka Veli-Matti Hilli (C1, 22) ja Bengt Lagerlöf (C3, 16).

Paaris on neil tavaliselt välja panna Soome meisterpaar Tapio Makkonen (paaris B3, 32) / Veli-Matti Hilli (paaris B2, 32). Kui ühte neist asendab Martin Björnström, siis paari tugevus sellest ei kannata.

Enne kohtumise algust selgus, et vastastel ei saanud kaasa tulla nende paarispets Hilli. Nende tippmees Björnström oli kergelt külmetanud ning ei soovinud üksikmängus osaleda. 

Meilt puudusid: Alar Milk, kes oli Türgis Laagris ja Jaan Kree, kes polnud viirushaigusest veel toibunud.

Saavutasime suurepärase tulemuse võites vastaseid kodus 3:0. See kinnitas, et meie kevadine 3:0 võit ei olnud juhus.

Kuna HLK on üks meie põhikonkurentidest esikohale, siis selle võiduga astusime tugeva sammu play-offi suunas!

#1  Margus Metsanurm (B2, 31) vs Jouko Petäjä    64 62   (mäng kestis üle 2h)

Väga väsitav oli, kuna Jouko toob kõik pallid tagasi ja sa pead iga punkti võitmiseks suuri jõupingutusi tegema. Kui jääd ise pehmeks, siis nõelab ta kohe.

Jouko on oma vanuse kohta hämmastava liikumisvõimega. Juhtisin avasetis juba 52, kuid mul hing jäi nii kinni, et andsin kaks geimi puhkamise eesmärgil ära ja seejärel keskendusin seti võitmisele.

Olin kohtumise lõpuks üpris kustunud olemisega ja rõõmuga loobusin paarist.

#2 Sven Johannson (D1, 10) vs Bengt Lagerlöf  63 64     

Lagerlöf oli noorpõlves tõsine mängumees ja Johnny võit ei tulnud kergelt

paar Sven Johannson (paaris B1, 33) / Robert Staak (C2, 17) vs Björnström (paaris B3, 26) / Makkonen  75 64

Meie poisid jäid avasetis taha 03, 14 ning arvasid, et sett on juba läinud, aga siiski suutsid nad raskest olukorrast välja rabeleda. Ka II sett kulges väga tasavägiselt.  Paar lõppes mõned minutid enne väljakute bronni lõppu.

NB! Robil on nüüd Soome seeniorliigas 7 võitu 7 paarismängust.

Enne kohtumist mõtlesin, et 0:3 kaotust tuleks iga hinna eest vältida ja väga rahul võiks olla 2:1 võiduga. Aga kohtumise lõpptulemus ületas meie julgemaidki ootusi.

Scroll to Top