M60 Kalev saavutas väärtusliku võidu tugeva Kouvola üle

Soome seeniorliigas lihtsaid mänge ei ole. Kord oled favoriit ja kaotad, siis jälle underdog ja võidad.

Kuna Kouvola meeskond oli sel kevadel tulnud M55-klassis hõbedale ja meie jäime M60-klassis napilt kõrgliigasse püsima, siis tundusid nemad kindlate favoriitidena. Seda enam, et M60 Kalevit tulid järjekordselt aitama ‘noored poisid’ Johnny ja Margus M65-tiimist.

Aga sport on sport ja see, mis paberil tundub selge olevat, tegelikkuses vahel ei realiseeru.

Kuna nende #1 Pekka Salminen soovis enda vigastatud küünarnukki hoida, siis osales tema vaid paarismängus.

#2 Viktor Tjukavkin vs Jukka Koskivirta 26 06

Kahjuks ei olnud Viktoril hea päev ja ta mängis selle mängu ise maha. Jukka löögid jäid enamuses keskväljale ja neid oli võimalik rünnata, aga Viktoril see sel päeval ei õnnestunud.

#1 Margus Metsanurm vs Greg Jacobs 64 76(4)

Marguse mäng lõuna-aafriklase vastu kulges kui sõit Ameerika mägedel: I setis sai Margus ette 3:0, kuid seejärel kaotas 3 geimi, siis 5:3 eduseis ja lõpuks 6:4 setivõit. II setis pääses Margus ette 4:0, kuid Greg jõudis seisuni 4:3. Seejärel pääses Margus ette 5:3 ja omas matšpalli, natuke hiljem oli seis 5:4 ja neli matšpalli lisaks. Gregil õnnestus kõik matšpallid tõrjuda ja ette minna 6:5. Sett läks ikkagi tie-breaki ja seal läks Greg ette 2:0. Margusel õnnestus sellest seisust välja rabeleda ja kogu mäng võita oma kuuendalt matšpallilt.

paar Sven Johannson / Andres Kuum vs Pekka Salminen / Greg Jacobs 76 64

Siin võib vaid imestada vastaste valiku üle: miks kasutati ilmselgelt väsinud Gregi ja jäeti värskem Jukka pingile?

Paar kulges väga tasavägiselt. I seti hoiti oma servid kuni seisuni 4:4, siis kaotasid meie mehed oma servid, aga õnneks suudeti kohe tagasi murda. II setis said meie poisid 4:1 ette ja võit tundus juba käes olevat, aga soomlased viigistasid seisu 4:4. Järgmistes geimides oli küll pusimist, aga võit tuli ikkagi koju.

Kalevi võit 2:1 oli väga meeldiv üllatus. Meid aitasid tugevalt ka tribüünid, kuhu sel korral oli kogunenud 6-7 meie poolehoidjat. Kohtumise lõpul kiitsid nad meid põnevate mängude eest ja lubasid tulevikus oma toetusaktsiooni korrata.

Oleme nüüd 3 kohtumisega kogunud 3 punkti ja asume sellega 4.kohal 10 võistkonna hulgas. Loodame järgmiste mängudega oma punktisummat kasvatada.

Scroll to Top