M60 Kalevi täiuslik röövretk Lohja

Möödunud laupäeval pidas M60-tiiim oma neljanda kohtumise Soome seenioride kõrgliigas. Mängisime Lohjal kohaliku võistkonna vastu ja meil õnnestus saavutada 3:0 võit.

Pea aasta tagasi käis Lohja M60-tiim Tallinnas ja suutis meid 2:1 võita Rocca-al-Mare hallis. Nende teine reket Timo Väyrynen suutis tol korral alistada Alar Milgi 63 57 11/9 (olles tie-s taga 7/9). Seejärel tõdes Timo Facebook-is, et ryöstöretki Tallinnaan onnistui hyvin. Nüüd võime meie tõdeda, et tegime vastukäiguna täiusliku röövretke Lohja ja võtsime sealt kaasa lausa 3 punkti!

See kõrgliiga 3:0 võit võõrsil on meie jaoks üpris haruldane. Oleme seda varasema 6 aasta jooksul suutnud vaid kolmel korral (4 hooaega tagasi HTC ja Hyvinkää vastu ning 2 hooaega tagasi TaTe vastu).

Tuleb küll tõdeda, et Lohja kaks tugevaimat (Repe Jokinen ja Timo Väyrynen) ei ilmunud erinevatel põhjustel platsile, aga ega meiegi ei saa alati tippkoosseisu kokku. Selgi korral käis meie poolt platsil kaks 65-tiimi taati.

#1 Kimmo I. Virtanen vs Margus Metsanurm  36 64 6/10

Kuigi Margus oli poolteist aastat tagasi Tondil Kimmot võitnud lausa 60 62, siis tol korral oli enamik geime tasavägised. Nüüd oli tunda, et täpselt sama mees on oma koduplatsil hoopis teine mängumees ja võit ei tulnud Margusele üldsegi kergelt.

#2 Harri Kilpinen vs Alar Milk  36 16

Alar tundis end algul ebakindlat ja jäi avasetis 02 taha. Vastasel oli isegi 03 pall. Seejärel pääses aga Alari klass maksvusele ja mäng tüüris vaid ühes suunas

paar Juha Hammaren / Visa Riihimäki vs Andres Kuum / AlarMilk 16 16

Kuigi Juha on vana mängumees, siis tal ei ole enam vajalikku liikuvust. Visa on aga üle 70-aastane ja vanus teeb ikkagi oma töö. Meie poisid kontrollisid mängu kindlalt ja võitjates ei olnud kahtlust.

Kalev on tõusnud nüüd M60 kõrgliigas 6 punktiga 12 võimalikust 4.kohale 10 võistkonna seas ja hetkel oleme veel kinni play-off kohas. Meie hooajaeelne plaan oli kõrgliigasse püsima jäämine ja see tundub siiski realistlikum olevat.

Meie järgmine vastane on Tapiolan Tennis (TaTe), kellega kohtume laupäeval, 13.jaanuaril Tali Tennisekeskuses.

TaTe on hetkel M60 kõrgliiga liider 11 punktiga 12 võimalikust. Nende esireket on Jari Larkiola, kes juhib hetkel soome M60 edetabelit üksikmängus. Jari on sel hooajal saavutanud 7 võitu 7-st.

Muuseas 4 hooaega tagasi suutsime TaTe-t Tali Tennisekeskuses võita lausa 3:0, aga siis ei saanud Larkiola neid oma nooruse tõttu veel aidata.

Kui sel korral tooksime koju ka 1 punkti, siis võiksime tulemusega ikkagi rahule jääda.

Scroll to Top