Kristjan Pakk ja Rene Busch Adazi Munchausen CUPi plakati ees, medalid kaelas

ADAŽI 2024 meistrid KRISTJAN PAKK, RENE BUSCH, ANTS SEPP

19.-22. aprillil toimus Adažis ITF 400-ne turniir Münchausen Cup. Kuna Adaži on Riia maantee ääres 25 km Riiast, siis on ta eestlaste jaoks nagu koduhoov ja seepärast iga-aastane sihtkoht. Osavõtjaid oli veel kaheksast riigist: Lätist, Leedust, Saksamaalt, Poolast, Soomest, Iisraelist, Suurbritanniast, Iirimaalt.

M45 oli suveräänne valitseja Kristjan Pakk, kes finaalini andis ära vaid kaks geimi. Finaalis võitis ta Guntars Mihailovsit (LAT) 6/2 6/3. See oli Kristjanile kolmas Adaži tiitel. Raido Rätsep võitis Adaži tennishalli ehituse organiseerijat Janis Sausnitsi 6/0 6/0.

M50 võitis Rene Busch poolfinaalis Mika Leskineni (FIN) 6/2 6/4 ja finaalis Jurgis Pastorsit (LAT) 6/2 6/0.

M65 jäi Margus Metsanurm oma alagrupis teiseks ja ei saanudki finaalis mängida Joakim Berneriga (FIN), kes võitis turniiri.

M70 kaotas Alari Purju veerandfinaalis napilt hilisemale võitjale Hans Hoermannile (GER) 6/7 (6) 6/7 (5).

M75 madistas Ants Sepp poolfinaalis Läti meistri Edgars Konstantinovicsiga kolm tundi ja võitis 7/6 (3) 3/6 6/2. Finaal Peteris Augustovsiga (LAT) läks juba libedamalt, 6/0 6/3, ja ta tuli neljandat korda Adaži meistriks. Oma esimesse ITF poolfinaali jõudis Endel Pirksaar.

Ka paarismängudes esinesid eestlased tublilt. MD45 said Kristjan Pakk ja Raido Rätsep teise koha, MD70 Tiit Meremaa ja Alari Purju kolmanda koha. MD75 olid Endel Pirksaar ja Peteris Augustovs (LAT) teised.

Järgmisel aastal toimub Adaži turniir kümnendat korda. Korraldajad, eesotsas väsimatu organisaatori Egils Valeinisega, ootavad arvukat eestlaste dessanti ka järgmisel aastal.

Scroll to Top