Leelo Kalju hoidis Eesti lippu kõrgel

ITF super-seenioride (65+,70+,75+,80+,85+,90+) individuaalsed maailmameistrivõistlused peeti 16.-23. märtsini Türgis. Oma 54 väljakuga on AliBey tennisekeskus suurim Euroopas. Väljakud, hotell, restoranid on kõik ühes kohas koos. Tänu sellele on ITF usaldanud Türgile maailmameistrivõistlused alates 2003. aastast juba 13 korda. Seekord oli osavõtjaid 315, 33 riigist.

Edukaks kujunesid võistlused Leelo Kaljule, kes edenes veerandfinaali, kus kaotas hilisemale maailmameistrile Marjory Love’le. Palusime Ants Sepal, kel need olid kümnendad maailmameistrivõistlused, jagada turniiri muljeid: „Hämmastav, kui kõrge intensiivsuse ja kiirusega mängisid nii mehed kui naised klassides 65+ ja 70+, kui heas füüsilises konditsioonis nad on. Löögitugevus on nõrgem kui nooruses, aga seda otsustavamaks saab mängutarkus ja mänguplaan. Näiteks Leelo veerandfinaali vastane Marjory Love, kes ametilt advokaat, mängis tennist kui malet. Kaitses otsis ta vastase nõrku kohti ja siis ründas ja murendas neid eht advokaadi kombel. Rünnakul oli iga löök pika kombinatsiooni algus või arendus. Seenioride mängus on stopil suurem osa. Pea kõik mängijad mängisid oversize reketiga. Mida vanem mängija, seda suurema peaga reket. Endisi profimängijaid (oma maa Davis Cup’i liikmeid või esikümne mängijaid) oli osavõtjate hulgas vähe. Märkasin vaid Marc Renoult’i (FRA), Peter Adrigan’i (GER), Jairo Velasco Ramirez’i (ESP). Digimaailm laieneb jõudsalt ka tennisesse. Iga päev tuli mobiiltelefoni kolm teavitust. Esimene, et päevakava on nüüd valmis. Teine kõikide tabelite ja päevakavaga. Kolmas individuaalne sinu homsete vastaste ja kellaaegadega. Võrdluseks võiks tuua, et mitte ammu tagasi Horvaatias ei teadnud keegi, mis kell päevakava välja tuleb. Päevakava pandi kõikidesse võistluse hotellidesse üles trükitud kujul, kus siis osavõtjad tunglesid ja oma nime otsisid. Peale selle toimus esimeselt neljalt väljakult pildi voogedastus.

Kõige arvukamalt oli võistlejaid – nii naiste kui meeste hulgas – 65+ klassis, järgnesid 70+ ja 75+. Enim tiitleid kogusid ameeriklased -16, järgnesid sakslased 6 ja prantslased 5 tiitliga. Soome sai oma esimese seenioride maailmameistri. Tuija Hannukainen võitis 75+ paarismängu.“
Ants Sepp saavutas üksikmängus esimese ringi võidu, kuid pidi seejärel põlvevigastuse tõttu kahjuks loobuma. Samuti jõudsid nad Tiit Raukasega paarismängus esimese ringini, näidates head mängu.

Scroll to Top