M60 finišeeris kõrgliigas tublil viiendal kohal

Enne Kalevi viimast kohtumist jagasid M60 kõrgliigas 5.-8. kohta võrdselt 11 punktiga 4 tiimi: Vaasa, Kalev, Karjala ja HTC. Kuna kõrgliigasse jääb püsima 7 paremat, siis üks neist neljast pidi välja kukkuma.

Seetõttu oli meie kodumäng Vaasaga võrdselt tähtis mõlemale osapoolele.

Meie olukorda kergendas see, et Vaasa ei saanud vigastuste tõttu kaasa võtta tugevamat teist reketit. Samas tuli Tallinna ikkagi nende esireket Göran Björkholm, kes aasta algul mängis M45 kõrgliigas Kristjan Paki vastu. M60 kõrgliigas oli Göran sel hooajal võitnud 6 esireketite mängu ja kaotanud vaid ühe.

#2 AlaMilk vs Seppo Itänen  60 61

Siin oli tegemist ilmselge klassivahega ja külalismängijal võiduvõimalusi ei tekkinudki

#1 MargusMetsanurm vs Göran Björkholm 64 62

I setis jäi Margus taha 24. Göran lõi mõlemat servi ja kõiki platsilööke täiega. Ta tõrjus tõrjus Marguse serve üliagressiivselt. Margus kaotas 3 geimi järjest lausa nulliga. Miski ei ennustanud pööret võidule.

Siis aga pallid väsisid ja Margus muutis tõrjeliigutust lühemaks (rohkem blokkivaks). Ühtäkki oli Göran kaotanud juba 8 geimi järjest ja seisuks 6:4 4:0 Margusele.

Nüüd muutis Björkholm mängustiili täielikult: pehmem vindiga serv, platsilöökidega hoidis palli vaid mängus, ei mingit lahmimist enam. See aga sobis Margusele veelgi paremini. Koduväljak on ikka koduväljak!

paas Andres Kuum / Sven Johannson vs Björkholm / Itänen 62 61

Kuigi vastased läksid 21 juhtima ja meie poisid tundsid end väheke tõbistena, siis lõpptulemust õnneks see ei mõjutanud.

See 3:0 võit tähendas meile kõrgliiga viiendat kohta. Neljas ehk play-offi koht jäi käeulatusse. Hetkel on meil neljanda kohaga võrdne arv punkte, kuid neil on veel üks mäng pidamata.

Arvestades seda, et meil on M60 tiimi komplekteerimisega pidevad raskused ja vanemad mängijad käivad neil regulaarselt abiks, siis tuleb selle viienda kohaga igati rahule jääda.