In memoriam: Leev Kuum 1930 – 2024

Eesti Tennise Liit, Tennisnet ja Eesti Seeniortennis mälestavad ja meenutavad 94-aastaselt meie hulgast lahkunud ETL-i auliiget Leev Kuum’i.

Leevi võib kindlalt nimetada tenniseinimeseks, kelle organisaatorivõimed ja erakordne energia inspireerisid paljusid. Kuigi tal ei olnud täiskasvanute klassis medalit, oli ta tuntud ja armastatud kogu tenniseringkonnas. Leevi panus tennisesse väljendus ka tema perekonnas, kus mitmed järgnevad põlvkonnad on jätkanud tenniseharrastust.

Tennis oli Leevi elus oluline ka seeniorieas, kui ta hakkas võitma või pakkuma tugevat vastupanu endistele meistrivõistluste medalivõitjatele. Sport andis talle tugeva tervise ja pika eluea ning ta oli aktiivne tennisemängija ka hilisemas eas.

Leev oli tõeline tennisevõistluste fänn, külastades ka kõige olulisemaid võistlusi kuni oma viimaste päevadeni. Tema lahkumine jättis suure tühimiku Eesti tennisekogukonnas.

Eesti tenniseinimesed mälestavad sügavas leinas mitmekülgset isiksust, keda ei saa unustada. Leevi ärasaatmine toimub kolmapäeval, 6. märtsil kell 13 Eesti Metodisti kirikus aadressil Narva maantee 51.

Scroll to Top