Toimunud! M45  Kalevipojad vs  Hyvinkää  2:1

Möödunud laupäeval pidasid meie noored seeniorid oma esimese kodumängu Soome seeniorliigas . Kodumeeskonnal on õigus valida hall, väljakukate, pallide mark ja osaliselt ka mängude formaat (näit. paarismängus otsustava punkti kasutamine või mitte).

Kalevipojad valisid Tondiraba Tennisehalli, kiire vaiba ja Babolat All Court pallid. Valiku põhjendused olid: kiire kate peaks hästi sobima nende liidri Kristjani mängustiiliga ja samas on selles hallis ka varasemalt palju mängitud.

#1 Kristjan Pakk vs Toni Rintala  76 60

Toni servis I setis hästi ja Kristjanil oli servitõrjel raskusi. Vastasel oli seisul 54 isegi kaks korda settpall. Kui aga meie mees sai servitõrje toimima, siis hakkas mäng kulgema põhiliselt ühes suunas.

Igal juhul tubli töö, Kristjan!

#2 Erlend Pakk vs Riku Ainola 76(6) 46 3/10

Oli ette teada, et Erlendil ei saa kerge olema, aga sellest hoolimata esitas meie Kalevipoeg väga südika partii.

I setis kulges mäng geim-geimilt, kuni Riku murdis Erlendi servigeimi ja pääses 53 juhtima. Meie mees suutis aga kohe tagasi murda ja seis viigistus 55. Kiires lõppmängus pääses Erlend ette 41, 52, aga seejärel kaotas 4 punkti järjest ning Riku teenis välja settpalli. Seda tal aga realiseerida ei õnnestunud ja Erlendil võitis seti.

Ka II sett kulges tasavägiselt. Seisul 33 omas Erlend kaks korda murdepalle. Lõpuks läks see sett ikkagi Ainolale.

Otsustavas tie-break:is sai Erlend ette 10, siis jäi taha 25 ja 35, aga 5 viimast punkti võitis ikkagi soomlane.

Erlendi sõnul otsustas mängu saatuse Riku võime hästi servida kogu mängu vältel. Meie mees ei suutnud serve tõrjuda nii hästi nagu tahtnuks.

paar Kristjan Pakk / Markko Sojonen vs Rintala / Ainola 64 61

Meie poisid jäid mängu algfaasis taha 03, 14, kuna servitõrjed ei õnnestunud. Kui aga tõrjed hakkasid toimima, siis dikteeriti mängu lõpuni. Võidu võtmeks oli Kalevipoegade parem tõrje ja võrgumäng.

Soomlaste jaoks oli võtmehetkeks kui seisul 42 ei suudetud võrgus realiseerida geimpalli seisuks 52. Tundub, et soomlastel jäi paarismänguks värskusest puudu. Kuna kohale oli tuldud vaid kahe mängijaga, siis muid valikuid enne paari ei olnudki.

Hästi mängitud, Kalevipojad!

Järjekordselt võib tõdeda, et midagi liiga lihtsalt ei tulnud ja kõik mängud olid pingelised. Aga seda me ju Soome seeniorliigast otsimegi!

Kalevipojad on nüüd 2 kohtumisega kogunud 4 punkti kuuest võimalikult, juhivad oma alagruppi ja on kenasti play-offi kursil. Loodame, et poisid ei muutu liiga enesekindlaks ja ei võta järelejäänud vastaseid liiga kergelt.

Hoolimata meie pingutustest kohtumise reklaamimisel Tondiraba halli kahjuks täis ei tulnud. Tundub, et rahvas ajas Tondiraba Tennisehalli segi Tondiraba Jäähalliga! Edaspidi peame reklaamimisel faktitäpsemad olema.

Scroll to Top