Toimunud! M60   Karjala Tennis vs Kalev  2:1

Eelmisel laupäeval, 11.11.2023 pidas Kalev Joensuus oma avamängu M60-sarjas Karjala Tennise vastu. Kahjuks kaotasime kohtumise 1:2, kuid kuna kõik mängud olid tasavägised, siis võinuks tulemus olla ka 3:0 või 0:3.

Juba Joensuusse jõudmine oli omaette pingutus: äratus kl 3:45, laev väljus kl 6, Helsingis olime kl 8:15, puhast sõiduaega Helsingist Joensuusse oli üle 5h (üle 450 km). Pärast sellist reisi polnud lihtne väljakule värskena minna.

#1 Antti Palviainen vs Margus Metsanurm  64 63

Margus asus avasetti juhtima 20, aga mäng oli intensiivne ja punktid pikad. Reisiväsimus soodustas hinge kinni jooksmist. Mõned geimid kulusid taastumisele, aga selle hinnaks oli seis 24. Margus jõudis küll viigini 44, kuid mitte enamat.

II setis oli Margusel seisul 32 murdepall seisuks 42, aga kahjuks vastase servi murdmine ei õnnestunud.

Antti sõnul on tema üks paremaid saavutusi Soome seenioride staari Riku Ainola alistamine.

#2 Jari Mykkänen vs Andres Kuum  46 64 7/10

Jari on endine A-tugevusklassi mängija, kes kuulus Soome 30 parema hulka.

Andres tegi väga hea soorituse. Juba teises setis tundus, et meie mees enam ei jaksa.

Otsustavas tie-breakis jäi Juss taha 15, 26, aga seejärel suutis ta võita 7 punkti järjest ning 96 juhtima asuda.

paar Palviainen / Mykkänen vs Kuum / Pavo Zopp  64 75

Antti ja Jari moodustavad koos tugev paari. Andrest segas veidike see üksikmängu ülipingutus. Mingil hetkel hakkas tema käsi servimisel krampi kiskuma.

Vastased asusid kohe avasetti juhtima ja meie poisid ei saanud neid kätte. II setis seisul 54 oli meie tiimil kasutada isegi settpall, aga me ei saanud seda kätte. 

Kuigi see reis oli väga pikk ja väsitav (koju jõudes olime läbinud kokku 1002 km), siis oli see ka väga meeleolukas.

Joensuu halli oli kodumeeskonda toetama tulnud ligi 10 poolehoidjat. Kohtumise järel pakuti meile karjala pirukaid, kohvi ja kooki. Vastased olid väga sõbralikud ja nendega oli tore suhelda.

Kui Antti kuulis, et tema M55-tiim on sunnitud sel hooajal kõrgliigast loobuma, siis pakkus ta enda vaba mehena Tallinna Kalevi klubi Soomes peetavatel mängudel aitama.

Karjala Tennise koduleheküljel on soomlaste poolt kirjutatud artikkel meie kohtumisest:

Kansainvälistä tennishuumaa lauantai-illassa

Sellise sõitmisega tegime enda jaoks boonusena korraliku Karjala-tuuri: minnes Lahti, Vierumäki, Mikkeli, Varkaus ja Joensuu, aga tagasi tulles mööd Via Karjalat  Kitee, Parkkila (kust Vene piir on üle vee silmaga nähtav), Imatra, Lappeenranta ja Kouvola. Kui minnes oli tee lauge ja kulges läbi lõhutud graniitkaljude, siis tulles kulges see nagu Lõuna-Eesti kuppelmaastikul.

M60-kõrgliigas on kõik 10 tiimi pidanud vähemalt ühe kohtumise ja Kalev seisab tänu napile kaotusele kõrgliigasse püsima jäämist tähistaval 6.kohal.

Seega tuleb meil püstipäi vastu minna järgmistele kohtumistele.

Scroll to Top