Eesti Seeniortennis

Tallinna Kalev heitleb play-off koha eest

Autor: Margus Metsanurm

Tallinna Kalevi M60 tiim jätkab Soome kõrgliiga (8 võistkonda) põhiturniiril võitlust play-off koha eest. Kuigi meie võistkond saavutas möödunud hooajal teise koha nii põhiturniiril kui ka lõpuks hõbemedalid play-offis, siis sel hooajal on konkurents olnud nii tasavägine, et 2.-7. koha osas on veel kõik lahtine. Sama suur on tõenäosus kõrgliigast välja kukkuda (juhul kui jääme eelviimasele 7.kohale) kui nelja parema hulka jõuda ning medalimängudele pääseda.
 
Möödunud nädalalõpul võõrustasime valitsevat meistrit HLK-d (Helsingin Lawn-Tennis Klubi RY), kes saabus Tallinnasse oma parimas
koosseisus: Martin Björnström (möödunud hooajal hämmastavad 11 võitu 11-st), Veli-Matti Hilli (parim #2, 13 võitu ja 4 kaotust) ning paarispets Tapio Makkonen (8 võitu ja 1 kaotus).
 
Ei Kalevil ega ka HLK:l ole see hooaeg sujunud nii hästi kui möödunud hooaeg. Kuna meid mõlemaid ähvardab kõrgliigast välja kukkumise oht, siis omas meie omavaheline kohtumine suurt kaalu. Meil oli meeles ülinapp kaotus sellele tiimile möödunud aastases finaalis, kui Kalevil jäi kullast puudu vaid üks punkt mängust (Margusel oli Björnströmi vastu 2 järjestikust realiseerimata jäänud matšpalli).
 
Sel korral õnnestus Kalevil kodus magus 3:0 revanš saavutada ning oma positsiooni põhiturniiril oluliselt parandada.
Tulemused:

#1 Margus Metsanurm – Martin Björnström 6:3 ,7:5,

#2 Sven Johannson – Veli-Matti Hilli 7:5, 6:3,

Paaris Margus Metsanurm / Jaan Kree -Veli-Matti Hilli / Tapio Makkonen 1:6, 7:6(6) 10:4
 
Hilli / Makkonen on mitmekordsed soome seenioride meistrid paarismängus, kes sel hooajal alistasid esimest korda legend Matti Timoneni. Viimane suutis omal ajal võita 1983.aasta Prantsusmaa lahtiste võitjat Yannick Noah’d.
 
Nüüd ähvardab HLK-d kõrgliigast välja kukkumine. Kalevil on aga sel nädalalõpul kohtumine kodus Keuruu võistkonnaga ning järgmisel nädalavahetusel võõrsil Vaasaga. Selleks et jõuda play-offi peame kumbagi tiimi vähemalt 2:1 võitma.
 

Pildil vasakult: Sven Johansson, Tapio Makkonen, Veli-Matti Hilli, Martin Björnström

Foto: Margus Metsanurm

Scroll to Top